Choď na obsah Choď na menu
 


ako na bosu

 

Sed – ľah na lopte s BOSU

Východisková poloha: ľah vzadu, nohy pokrčené na BOSU, predkolenie kolmo na podložku, plecia aktívne stiahnuté dole, lopatky roztiahnuté do strán. Konečná poloha: sed na lopte s oporou hornej časti sedacích svalov...

 

Izometrický most na BOSU

 

Izometrický most je statická pozícia tela, nazývaná aj vzpor ležmo. Táto poloha je východiskovou napríklad pre veľmi známe kľuky. Izometrický most je vhodný pre začiatočníkov a na spestrenie tréningu aj pre pokročilých športovcov. Už pri samotnom vzpore ležmo sa dá účinne precvičiť celý trup a to s minimálnym pohybom.

Izometrický most na BOSU
 

Fitlopta: Izometrický most

 

Väčšina cvikov na fitlopte je dynamického charakteru. Znamená to pohybovať sa za pomoci svalov. Je to prirodzené. Už len samotné sedenie na fitlopte vás núti pohupovať sa a vykonávať drobné, užitočné posilňovacie pohyby. Dnešný cvik sa však takto nedá zaškatuľkovať. Naopak! Čím menej pohybov, tým lepšie...

Fitlopta: Izometrický most
 

Fitlopta: Benchpress s jednoručnými činkami

 

Klasický benchpress je základným cvikom na rozvoj hrudníka. Dnes už však nie je výnimočné, že sa vykonáva aj na fitlopte. Využitie tejto užitočnej pomôcky preniká do kondičného tréningu rôznych športov, ako aj do tréningov rekreačných športovcov.

Fitlopta: Benchpress s jednoručnými činkami
 

Dvíhanie rúk a nôh do kríža na fitlopte

 

Cvičení na boľavý chrbát nie je od istého veku asi nikdy dosť. Ak však už chrbtica bolí, je zväčša svalstvo trupu v žalostnom stave. V takomto prípade je častou chybou siahať po bežných cvičeniach, ako napr. hyperextrenzia. V tomto momente sú už zväčša priťažké a nevhodné...

Dvíhanie rúk a nôh do kríža na fitlopte
 

Cviky na guľatý chrbát (1.časť) – sedenie na fitlopte

 

Hrudná kyfóza trápi veľmi veľa ľudí. Aj keď sa rozhodneme s tým niečo robiť, zväčša ani len netušíme kde začať. Séria článkov by Vám mala pomôcť na to odpovedať. Ukážeme si niektoré uvoľňovacie a nápravné cviky, ktoré je vhodné uprednostniť, ako aj tie činnosti, ktorým sa je lepšie vyhnúť.

Cviky na guľatý chrbát (1.časť) – sedenie na fitlopte
 

Drep na fitlopte

 

Cvičenia s fitloptou, ktoré som tu už na stránke popisoval, budia dojem jednoduchosti. Sú to zväčša cviky pre začiatočníkov, ktoré pomáhajú zlepšovať ich kondíciu a upevňujú zdravie. Bolo by však nesprávne domnievať sa, že fitlopta musí byť výlučne doménou jednoduchých, zľahčených cvikov. Dnešný cvik by Vás mal presvedčiť o opaku!

Drep na fitlopte
 

Skracovačky na fitlopte

 

Využívanie fitlopty pri posilňovacích cvičeniach má svoje významné miesto. S touto pomôckou je možné cvičiť nespočetné množstvo variantov už známych cvičení. Do tejto skupiny patria aj známe skracovačky. V tomto príspevku si ich popíšeme a povieme si výhody, ktoré variant s loptou prináša.

Skracovačky na fitlopte
 

Fitlopta: Dvíhanie bedier

 

Dvíhanie bedier za pomoci fitlopty predstavuje ľahké až stredne ťažké cvičenie na posilnenie svalstva spodnej časti chrbtice, brušných svalov a sedacích svalov. Jeho náročnosť sa mení v závislosti od variácii, pri ktorých dochádza k drobným úpravám polohy tela, o ktorých budem neskôr písať podrobnejšie. Cvik je vhodný pre všetkých!!!

copy by TU

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.