Choď na obsah Choď na menu
 


LYŽOVANIE,ahojQy,rada lyžuješ??? Ja (ROXY) v tom aj pretekám,milujem lyťovanie a jazdenie na koni!!! Tak ťa tu o tom informujem:

Lyžovanie je šport,pri ktorom musíš byť veľmi opatrná,nikdy nevieš aký blázon ťa môže zraziť !!! Vždy si dávaj POZOR,ked sa pripájaš na zjazdovku.Tiež by si mala mať na sebe prilbu!!! V rakúsku ťa bez toho niekde tuším ani nepustia na kopec...

NWM na akých lyžiach lyžuješ,a vem,že je to u nepretekárov jedno,ale osbne ti odporúčam Nordica (čítaj: nordika) lyže.

Maj na sebe teplú vetrovku,nech neprechladneš!!!

Lyžovanie je zimný šport, ktorý spočíva v pohybe človeka vlastnou silou po snehu na lyžiach, čo je pár dlhých úzkych dosiek, pôvodne drevených, dnes z kompozitných materiálov, pripojených k chodidlám pomocou lyžiarskeho viazania. Ako alternatíva k lyžiam sa používa aj snoubord, čo je jedna širšia doska, ku ktorej sú pripevnené obe chodidlá.

Lyžovanie pôvodne slúžilo na dopravu, v priebehu 20. storočia sa postupne stalo hlavne športovou a rekreačnou aktivitou. Lyžovanie je mnohými odvetviami zastúpené na zimných olympijských hrách.

Ako sa lyžovanie vyvíjalo a lyžiarske techniky sa začali od seba navzájom odlišovať, vznikali súťaže v jednotlivých technikách. Postupne nastalo ich rozdelenie podľa toho, či išlo o behanie na lyžiach, jazdu zo svahu na lyžiach alebo skoky na lyžiach. Základné delenie je na na severské a alpské disciplíny. Za severské sa považujú behy a skoky, alpskými sú nazývané zjazdové techniky, ktoré sa delia na slalom, obrovský slalom, superobrovský slalom a zjazd. (wikipedia)

Je to nádherná záľuba : )

Obrázok

 

Môj článok!!! Copy len & len withmy ikon !!! :)

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.